DESIGNED BY JOOMLATD
    • Наше місто: фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини"
    • Відділ освіти,молоді та спорту
    • Колегія відділу освіти, молоді та спорту
    • Урочиста мить нагородження
    • Національно-патріотичне виховання: обласний етап гри "Сокіл" ("Джура")

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

    ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ

          На виконання Указу Президента України від 11.02.2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», на підтримку ініціативи громаськості та з метою увічнення людської, громадянської і національної відваги, сили духу і стійкості громадян, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні у всіх закладах освіти було проведено тематичні і меморіальні заходи із належного вшанування подвигу учасників Революції гідності під час масових акцій громадянського протесту в Україні.

           Зокрема у Завадівській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено:

           - загальношкільну тематичну інформаційно-просвітницьку годину «Герої Небесної Сотні»  /2-9 класи/;

           - уроки української звитяги у 2-9 класах «Небесна Сотня у вирій полетіла»;

                       - виставку матеріалів у шкільній бібліотеці «Герої не вмирають»;

                       - хвилини поезії «Про Небесну  Сотню» /5-9 класи/.

  

 

          У  Дубенківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся реквієм приурочений  річниці пам’яті Небесної сотні.

          Реквієм проходив під закликом «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий Храм, щоб не повторити великий гріх»

         Вихованці школи  згадали  усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Звучали вірші, проза, пісні «Плаче свіча»  Ю.Футуйми, перегляд відеоподій Майдану.  І щоб пам'ять всіх невинно убитих згуртувала нас, живих, дала нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

        Школярі під гімн Небесної сотні «Пливе кача» запалили свічу і передавали  її з рук в руки.

        Участь у реквіємі взяли  учні 1 – 9 класів, вчителі, батьки, запрошені.

          У Лазарівській ЗОШ І-ІІ ст. були організовані і проведені заходи, присвячені героям Небесної сотні, які загинули в лютому 2014 року в Києві.  У підготовці взяли участь всі  учні  та вчителі школи.

         Учні 5-9 класів розповіли про життєвий шлях героїв Тернопільщини, про їх шлях до Небесної Сотні.

         Прозвучали вірші «Мамо не плач», «Героям слава», «Небесна сотня».Учні  виконали пісні «Молитва за Україну», «Плине кача».

        Кожне слово, яке звучало цього дня було наповнене болем і сльозами за жертвами та ненавистю до їх катів.

 

У Ковалівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено виховний захід « Народе мій!!! Ти переміг щонайдорожчою ціною», присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні та подіям, що відбулися на Майдані 18-20 лютого 2014 року:

     - панахида за усіх загиблих на Майдані;

• перегляд відеофрагментів: « Небесна Сотня», « Герої не вмирають»,

« Революція гідності»;

     - читання віршів, присвячених загиблим Героям. (учні 7, 11класів);                                                                            

• виступи очевидців подій на Майдані:

Слюсарчин В.С., сільський голова

Шевельова Т.Г., Дзюбінський С.А., Маслянка І.М.,

Мороз М.В., Томчак В.В.

• проведено флешмоб « Молитва за Україну»;                                        

• фотовиставка у шкільному часописі « Опілля» « Честь і пам'ять  Вам, хлопці з Небесної сотні ! ».

Учнівський та педагогічний колектив школи брали участь у районному заході вшанування подвигу лицарів Майдану : « 100 хвилин пам’яті Героїв  Небесної Сотні!».

У школі оформлено куточки мужності у 1-4 класах « Ми - нащадки роду Герої!"

 У Швейківській ЗОШ І-ІІ ступенів оформлено Куток Пам’яті з матеріалами про загиблих героїв Небесної Сотні «Небесна сотня на варті. Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно!».

Проведено фестиваль «Свята Покрова», присвячений відзначенню 100-ї річниці створення легіону Українських січових стрільців, Героям Майдану, воїнам АТО.

Оформлено композицію з квітів «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе».

Проведено реквієм «За Україну нас вбивають, брате мій!». Отцем Романом відправлена панахида за загиблими учасниками Революції гідності та  виховні години: «Герої не вмирають», «Їх імена житимуть у наших серцях», «Небесна Сотня на варті», «Воїни світла».

 

 Учні 5-11 класів та педагогічний колектив Монастирської ЗОШ І-ІІІ ступенів  взяли участь у вшануванні подвигу лицарів Майдану «100 хвилин пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Також відбувся реквієм під гаслом «Герої не вмирають!» за участю активного учасника Євромайдану, головного капелана Бучацької єпархії о.Ігоря Федоришина.

Учні 8 та 9 класів взяли участь у виховному заході «Я до Сотні святої у небо полину» що відбувся у центральній районній бібліотеці.

В усіх класах проведено уроки звитяги

«100 хвилин пам’яті Героїв Небесної Сотні»

Гориглядівська ЗОШ І-ІІ ступенів

Горішньослобідська ЗОШ І-ІІ ступенів

Коропецька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Марка Каганця

 Устя-Зеленська ЗОШ І-ІІІ ступенів

          Революція гідності, а пізніше війна сколихнула потужну бурю у серцях мільйонів людей. Хтось іде добровольцем на фронт, хтось закуповує дороге спорядження для української армії, хтось гоїть зранені тіла, хтось  достойно хоронить загиблих Героїв України.

           Кожен на своєму місці бореться із ворогом по-своєму.

         Освітянська  перемога над ворогом – це виховати справжніх патріотів, велетів українського духу. Україна  вже зорана гарматами, зігріта вогнем пожеж, щедро скроплена кров’ю та сльозами і готова зростити нових  героїв славної України.

       Ідея створити у Монастириській школі куток пам’яті Небесної Сотні народилась ще весною, коли  ми з учнями 11-х класів здійснили екскурсійну поїздку до Києва на Майдан Незалежності. Дух свободи, й жертвенності  Героїв полеглих на вул. Інститутській, Грушевського   відчувався так реально, як і холодний пронизливий вітер. Цей дух проникав глибоко в серця, душі, помисли.  Це саме він породжує благородні помисли  і нові ідеї.

Фестиваль «Свята Покрова» зорганізував ці ідеї в єдине ціле.

Під керівництвом директора школи Слюсар О.А. проведено  нараду із педагогічним колективом, де обговорили питання, щодо проведення фестивалю «Свята Покрова», оформлення рекреації І поверху. Всі вчителі безумовно підтримали ідею оформлення  художніх композицій  «Небесній Сотні – Слава!» та «Україна  - понад усе».

Залишилось розпочати збір коштів, організувати роботу, продумати наповнення композицій, висадити алею  «Пам’яті Героїв України», підготувати  виховний захід «Народ мій  є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!».

За 4 дні  зібрали кошти на матеріали і розпочали із шпаклювання двох протилежних стін на І –му поверсі. Вчителі фізичної культури  Паньків А.Б. та біології Дворський І.М. в після урочний час здійснили капітальний ремонт стін. Художники Куриляк Ігор та Макар Вадим згодились безкоштовно намалювати  монументальний живопис.  За короткий  термін, із над зусиллями   пана Ігоря та з допомогою вчителя малювання Яцишин Лідії,  мами учня Музики Олени, активістки-художниці із с. Залісся Бойко Галини   робота виконана на відмінно.

Приватний підприємець Беца Михайло пожертвував нову тумбу під Державний  прапор України у куток символіки.

До фестивалю   «Свята Покрова»:

• оформлено виставку дитячих малюнків «І шляху назад не буде, бо в моїх пробитих грудях гуркоче мов грім – борись»

• фотоекспозиції «Ми віримо в тебе, солдате!» та «Вони загинули, щоб існувала Україна»

• фотоекспозиція (ІІІ поверх) «Парад вишиванок 2014»

• виставку літератури «Зима, яка нас змінила назавжди»

• виставку раритетних речей з майдану та АТО

• Оновлено куток символіки

• Висаджено алею «Пам’яті Героїв України», (80 кущів самшиту надав лісничий Монастирського  лісництва Турчак Володимир).

Експозиція пам’яті Героїв Небесної Сотні і Героїв АТО в Монастириській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  За період від березня 2014 року до 2 квітня 2017 на військовій службі під час АТО (російсько-українській війні) загинули чи померли за інших обставин:

76 військовиків - уродженці Тернопільщини,

5 військовиків, що проживали на Тернопільщині,

1 навчався у Тернополі,

3 служили у військовій частині в Тернополі,

10 військовослужбовців померли за інших обставин,

1 мешканець іншої області похований на місцевому цвинтарі в Тернополі.   

      З них двоє наші земляки.

 

     

 

Руслан Петрович Дерев'яник 

Народився 26 серпня 1976 року в селі Нова Гута Монастириського району Тернопільської області. В 1991 році, після закінчення дев'яти класів Монастириської ЗОШ І-ІІІ ступенів вступив до Івано-Франківського ПТУ № 5, де опанував фах столяра-паркетника.

У 1994-1995 роках перебував на строковій службі у Збройних Силах України. Мешкав у м. Монастириськах. Працював на сезонних роботах, останніми роками - продавцем у магазині будівельних матеріалів.

Мобілізований на початку квітня 2014 року, брав участь у обороні Маріуполя та боях за Авдіївку. 23 червня 2014 року, коли їхав у відпустку, разом із 5 військовими потрапив у полон до банди Безлера в Горлівці, через місяць звільнений за обміном. Після звільнення з полону в складі групи військових побував на прийомі у Президента України Петра Порошенка. Згодом демобілізований.

Проходив тривале лікування наслідків полону в шпиталях Монастириська та Івано-Франківська. Помер 27 лютого 2016 року після важкої операції в лікарні Івано-Франківська, не вийшовши з коми. Залишилась дружина та двоє дітей. Похований 28 лютого 2016 року в рідному селі Нова Гута.

Залишилися дружина та двоє дітей - 15-річний син і 8-річна донька.

 

Володимир Михайлович Лось

 

Народився 17 травня 1982 року в селі Коржова Монастириського району Тернопільської області, після закінчення Завадівської ЗОШ І-ІІ ступенів здобув середню спеціальну освіту - водій. Служив військовослужбовцем 128-ої ОГПБ ЗСУ. 13 вересня 2016 року перестало битися серце воїна героя України Лося Володимира Михайловича

 

TOP