DESIGNED BY JOOMLATD
    • Наше місто: фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини"
    • Відділ освіти,молоді та спорту
    • Колегія відділу освіти, молоді та спорту
    • Урочиста мить нагородження
    • Національно-патріотичне виховання: обласний етап гри "Сокіл" ("Джура")

НОВИНИ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

28 березня 2019 року на базі відділу освіти, молоді та спорту Монастириської райдержадміністрації відбулася нарада з директорами закладів освіти Монастириського району з питань обговорення проекту Закону «Про загальну середню освіту» та запровадження сертифікації вчителів за участю начальника управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольги Хоми.

На нараді були присутні голова районної державної адміністрації Степан Бойко та голова районної ради Володимир  Данилюк. Начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома  проаналізувала проекту Закону «Про загальну середню освіту», згідно якого учні отримають можливість будувати власну освітню траєкторію, затверджується механізм індивідуальних планів, для кращого доступу до знань будуть створені ресурсні кімнати та медіатеки. Також було обговорено право на освіту дітьми у лікарнях, врахування вікових особливостей дітей (передбачено 2 адаптаційні цикли – 1-2 клас та 5-6 клас).

Новий Закон «Про загальну середню освіту» також  передбачає: більший вибір предметів учнями; реальні можливості для дітей з національних меншин оволодіти одночасно державною та рідною мовами; отримання учителем реальних можливостей для педагогічної свободи; нові доплати для вчителів (від 10 до 20%) за завідування кабінетом інформатики, ресурсними кімнатами, спортивними залами; підтримка молодого вчителя; отримання батьками безпечнішого середовища для їхніх дітей; право батьків ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу; більшу фінансову автономію навчальної установи та ін.

Під час наради начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома вела мову також і про булінг, ознайомила присутніх із термінологією, зупинилася на видах булінгу, його психологічних та фізичних ознаках. Ольга Зіновіївна акцентувала увагу на питаннях чому діти булять, хто стає жертвою булінгу та чому важливо вчасно відреагувати.

 

 

TOP